top of page

Про що говорить етикетка на упаковці кави?

Оновлено: 19 лют. 2022 р.


Етикетка надає детальну інформацію про походження зерна, яке ви тримаєте в руках. Якщо це кава класу спешелті, то її детальна класифікація є необхідною.


Найважливіше - місце вирощування кави. Тому спершу вказують назву країни (Ethiopia, Kenya, Guatemala...)


Наступним в назві є унікальний індикатор - те, що відрізняє власне цю каву з поміж інших, її «фішка»


Це може бути регіон ( Ethiopia Yirgacheffe), плантація, станція обробки (Brazil Santos), або, наприклад, особлива форма зерна (Tanzania Peaberry) чи клас кави (Ethiopia Grade 1). Це все допоможе вам краще зрозуміти шлях кави до вашої чашки.


Поруч з основною назвою можна помітити деякі технічні позначки. Часто вони вказують на розмір зерна. Для кави з Колумбії - Supremo і Excelso, для африканських країн - AA, A, AB, B, C, а також - Screen (сито з дірочками певного діаметру, через яке просіюють кавові зерна для сортування за розміром). Розмір зерна рідко впливає на смак.

Як ми зазначали, поруч з кавою з Ефіопії, ви можете побачити позначки - GR м(Grade). Це клас кави, який визначається за кількістю видимих дефектів.


GR. 1, зазначає, що у 300 г зеленого зерна можна знайти максимум 3 видимих дефекти, а GR.2 - від 4 до 12 дефектів.


Висота вирощування - ще одна важлива характеристика. Часто вказує на твердість зерна. Чим вище росте кава, тим менше кисню в атмосфері. Відповідно зерно дозріває повільніше та стає щільним. Час дозрівання впливає ще на насиченість смаку та на унікальний смаковий профіль.


Відмінність - це ботанічні сорти кави. Наприклад, сорти яблука ви знаєте: голден, антонівка, симеринка, тощо. Так само і з арабікою. Її первинними сортами є Typica (типіка), Bourbon (бурбон), Ethiopia heirloom (суміш дикорослих сортів Ефіопії). На даний момент їх значно більше. Це відбувається у зв'язку із схрещуванням ботанічних дерев для збільшення стійкості та отримання нових смаків.

Спосіб обробки - те, яким шляхом в кавовій ягоді відділяють зерно від м‘якоті після збору. Серед таких методів є: натуральний (сухий), напівсухий, митий, honey (медовий) та анаеробний. Кожен метод обробки по-своєму підкреслює потенціал зерна. Сухий зазвичай формує солодкість, митий - кислинку.


Сенсорний профіль - це основні аромати та смаки, які притаманні сорту, вказаному на упаковці.


А ще на упаковці є дата обсмаження. Рекомендовано каву в зернах зберігати до трьох місяців, а якщо змелюєте - старайтесь одразу зробити з неї філіжанку кави. Після контакту з киснем кава дуже швидко втрачає свої смакові властивості. Тож ловіть їх в свою чашку!


737 переглядів2 коментарі

Останні пости

Дивитися всі

2 Comments


Guest
May 27, 2023

Але не всі пишуть настільки детальну інформацію. На жаль(

Like
Guest
Jun 25, 2023
Replying to

Да да. Але те, що тут пише в статті було б корисно

Like
bottom of page